Niedziela 7 lipca mieszkańcom naszej gminy upłynęła pod znakiem fantastycznej zabawy. Wszystko za sprawą Święta Gminy Nozdrzec, które co roku przyciąga tłumy. Nie inaczej było i tym razem. Po raz pierwszy w historii organizowany był „Klasyk Podkarpacki” o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego, którego część trasy biegła przez malownicze zakątki naszej gminy a jedna z premii górskiej przypadała na serpentynach w Izdebkach.

Przybyli do Izdebek  goście mieli okazję relaksować się przy występach lokalnych artystów oraz zaproszonych artystów i oglądać kolarzy biorących udział w rajdzie. Obchody, rozpoczęły się występem sekcji Ju-Jitsu z Wary. Swoje umiejętności taneczne zaprezentował Zespół Tańca Ludowego z Izdebek „Izdebeczka” , który w tym roku obchodzi 10 rocznice swojego powstania. Wiele emocji wzbudziła jednostka OSP z Izdebek, która przeprowadziła symulację wypadku drogowego. We wraku samochodu była zakleszczona jedna osoba, którą udało się wydostać dopiero przy użyciu sprzętu hydraulicznego.

Następnie Wójt Stanisław Żelaznowski oraz Przewodniczący Rady Gminy Adrian Skubisz złożyli podziękowania oraz wręczyli upominki na ręce przewodniczących Kół Gospodyń Wiejskich. Dobrej zabawy życzył wszystkim zebranym Poseł na Sejm dr Piotr Uruski oraz wicestarosta brzozowski Jacek Adamski, którzy zaszczycili swoją obecnością niedzielne obchody.

Na mieszkańców, którzy ochoczo przybyli z Izdebek, czekało mnóstwo atrakcji. Zgodnie z zapowiedziami, każdy mógł znaleźć tutaj coś dla siebie. Oprócz podziwiania walorów artystycznych w trakcie imprezy można było także skosztować regionalnych przysmaków serwowanych przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich. Na najmłodszych czekało zaś małe wesołe miasteczko. Wręczone zostały także puchary dla zwycięzców zawodów wędkarskich „O Puchar Wójta Gminy Nozdrzec” organizowanych przez Koło Wędkarskie ”Brzana” w Nozdrzcu.

Swoje talenty poetyckie zaprezentował Józef Cupak, którego satyry mimo upływu lat są ciągle aktualne. Nie brakło ludowego akcentu dzięki Kapeli „Warzanie”. W klimaty muzyki disco polo wszystkich zebranych wprowadził zespół FOX.

Na scenie swój wokalny talent oraz materiał do swojej 3 płyty zaprezentował Bartek Friedek znany jako Bartek Oficjalnie. Najwięcej emocji wzbudził gościny występ AniKi Dąbrowskiej zwyciężczyni „ The Voice Kids 2”, która zaśpiewała wraz z tłumem fanów zgromadzonym przed sceną swój pierwszy singiel „Małe skrzydła”.

Kulminacyjnym punktem imprezy był występ zespołu „Gang Marcela”. Doskonale wszystkim znana formacja  zagrała szereg swoich największych przebojów z kultowym utworem „Ojciec żył tak jak chciał”. Zwieńczeniem imprezy była zabawa taneczna pod gwiazdami z zespołem „Boskie Torsy”.

 

Przez cały czas trwania imprezy, pomiędzy występami każdy mógł zapoznać się z różnymi stoiskami. Dzieci mogły poznać bliżej przyrodę dzięki Nadleśnictwu Dynów – Lasy Państwowe. Prace swoich podopiecznych prezentował Środowiskowy Dom Samopomocy im. Anny z Izdebek oraz Powiatowe Centrum Integracji Społecznej w Orzechówce. Nie zabrakło stoiska Powiatowego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Brzozowie i Związku Gmin Turystycznych Pogórza Dynowskiego.

Panie z Kół Gospodyń Wiejskich oferowały degustację tradycyjnych i regionalnych potraw. Nie zabrakło stoiska z rękodziełem artystycznym. Organizatorzy zadbali również o najmłodszych zapewniając darmowe malowanie twarzy oraz wesołe miasteczko.

Organizatorami Święta Gminy był Wójt Gminy Nozdrzec, Gminny Ośrodek Kultury w Nozdrzcu oraz Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Ziemia Brzozowska”.